EN
נבחרי נבחרי market2

ועד הבית או חברת ניהול חיצונית? – כל מה שרציתם לדעת על ועד הבית


ועד הבית או חברת ניהול חיצוניתאם בעבר ניהול ועד הבית בבתים משותפים בוצע על ידי דיירים בהתנדבות, כיום יותר ויותר בניינים עוברים לחברות ניהול. יש למעבר לא מעט סיבות לכך, החל בחוסר זמינות של הדיירים השונים ועד העובדה שהבניינים כיום כוללים כמות גדולה יותר של דירות ודיירים, לצד מערכות מתקדמות ומשוכללות, מה שהופך את עבודת הניהול להרבה יותר מורכבת.

העובדה שיש חברות ניהול שמספקות מעטפת שלמה של שירותים בהתאמה אישית לצרכיו של כל בניין, הופכת את החיים לקלים יותר. אם אתם עדיין לא עשיתם את המהפך והעברתם את המושכות לחברת ניהול מקצועית, לפניכם כמה דברים חשובים שכדאי לדעת ויעזרו לכם להחליט.

מהם השירותים שחברת ניהול ועד בית מספקת?

ניהול מקצועי של ועד הבית הוא מפתח לאווירה נעימה בבניין ולמזעור תקלות אפשריות. כאשר שוכרים את שירותיה של חברת ניהול ואחזקת מבנים, מבטיחים שהניהול יהיה מקצועי, איכותי שעבודות התחזוקה והאחזקה יתבצעו על הצד הטוב ביותר ושכל תקלה או בעיה תזכה לטיפול.

במסגרת שירותיה של חברת הניהול:

 • ניקיון ותחזוקת הבניין – החברה תדאג לניקיון ואחזקת המבנה, להדברה, שירותי גינון, ולתחזוקה שוטפת של הבניין עצמו והחללים המשותפים שלו. מעבר לכך, החברה תבצע מעקב על עבודתם של הספקים כדי לוודא שהם מתנהלים על הצד הטוב ביותר.
 • ניהול כספי ועד הבית – החברה תדאג לגביית תשלומי ועד הבית, ביטוחים ולכל ההתנהלות הכספית מול נותני שירותים וספקים. היא תפיק דוחות המפרטים הוצאות והכנסות, תבנה תקציב ותתנהל בשקיפות מול הדיירים.
 • טיפול בליקויים ותקלות – במידה ויש סתימת ביוב, פיצוץ של הצנרת, ליקויי בנייה, בעיות במעלית ועוד, החברה היא שתספק מענה ותטפל בכל הבעיות בהקדם האפשרי, תוך שמתאמת עם נותני השירות ומפקחת על עבודתם.
 • תחזוקה למערכות השונות – החברה תבצע תחזוקה למערכות השונות, לרבות מערכת החשמל, האינסטלציה, המערכת הסולרית, מערכת חימום מים, משאבות לחץ מים, גנרטורים, מעליות ועוד.
 • שירות 24/7 – החברה תפעיל מוקד שירות לקוחות אשר זמין לדיירים סביב השעון, 24 שעות ביממה ובכל ימות השבוע, כך שיוכלו לקבל את המענה הטוב והזמין ביותר לכל קריאה או בעיה.
 • התאמה אישית לצרכים – לכל בניין יש את הצרכים שלו ועל החברה להיות גמישה מספיק כדי לספק שירות בהתאמה אישית. חברת ניהול בתים מפעילה מסלולי שירות שונים כדי שכל בניין יקבל את המענה הטוב והמותאם ביותר.

איך בוחרים חברת ניהול ואחזקת מבנים?

יש לא מעט חברות שם בחוץ, ועליכם לבחור את החברה המתאימה ביותר לצרכים שלכם. לכן כאשר אתם בוחרים בחברת ניהול, שימו לב לדברים הבאים:

התאמה לצרכים שלכם

חברת הניהול צריכה לספק את השירותים הדרושים לכם. כך למשל אם אתם מתגוררים בגורד שחקים חדש עם מעליות ומערכות משוכללות ביותר, ולחברה אין ניסיון בניהול בניין רב קומות מודרני, על כל המערכות והמתקנים החדישים שבו, השירות לא יהיה מיטבי. לכן קודם כל הבינו את הצרכים שלכם, כך יהיה לכם קל יותר לדעת מה אתם מחפשים.

אמינות ומקצועיות

כאשר אתם מעבירים את השרביט לחברה חיצונית, עליכם להיות כמה שיותר שקטים ורגועים ולדעת שאתם נמצאים בידיים טובות. שימו לב שאתם בוחרים בחברה מקצועית, אמינה ובעלת מוניטין שתוכלו לסמוך עליה. בדקו שהחברה מתנהלת בשקיפות ואולי אף תפנו לקבל המלצות מלקוחות נוספים כדי לדעת איך היא נחווית בשטח.

עלות אל מול תועלת

בחרו בחברה מקצועית אשר מספקת שירות אמין ואיכותי ומציעה לכם את התמורה הגבוהה ביותר עבור התשלום. סביר להניח שיש לכם תקציב שלא תרצו לחרוג ממנו והוסכם על ידי כלל הדיירים, בחרו בחברה שמספקת לכם שירות הוגן ומתאימה את עצמה לצרכים ולדרישות שלכם, כמו גם למסגרת התקציב.

מה היתרונות של חברת ניהול ואחזקת מבנים?

הבית שלכם הוא הנכס היקר לכם ביותר, וכאשר אתם גרים בבניין עליכם לחבור לדיירים נוספים ולוודא ששווי הנכס יישמר ושסביבת המגורים שלכם תהפוך לנעימה יותר. כאן חברת ניהול מציעה לכם המון יתרונות, ביניהם:

 • אחזקה טובה, איכותית ומקצועית יותר
 • תהליך גבייה יעיל ומהיר יותר
 • ביטוחים והגנה משפטית
 • שמירה על סביבת מגורים מטופחת, נעימה ונקייה יותר
 • עקביות גבוהה יותר ללא החלפת ידיים בתדירות גבוהה
 • התנהלות מקצועית ונטולת אינטרסים אישיים
 • איכות חיים גבוהה יותר עבור כלל הדיירים
 • השבחת ערך הנכסים

כמה עולים שירותי ניהול ועד בית?

המחיר של שירותי ניהול ועד בית משתנה בהתאם לגודל הבית המשותף ולהיקף השירות לו אתם זקוקים. ככל שלבניין יהיו יותר קומות ומערכות מתקדמות ומשוכללות, כך הניהול יהיה מורכב יותר והמחיר בהתאם.

על כן המחיר תלוי לחלוטין בסוג הבניין ובצרכים הספציפיים שלו, כאשר חברה מקצועית תוכל להתאים בין התקציב והצרכים לבין השירות שמספקת בהתאם.

למה אנו צריכים את שירותיה של חברת ניהול בתים משותפים?

ניהול ועד בית זהו תפקיד שוחק שדורש לבצע המון משימות, החל בגביית תשלומים ועד טיפול בתקלות או התמודדות עם בעיות משפטיות. לא לכולם יש את הזמן או היכולת להתעסק בנושא, קל וחומר להתפנות לביצוע כל המשימות.

מה גם שבבתים רבים, ישנה תחלופה גבוהה של ועד הבית, כך שהטיפול אינו עקבי ותחזוקת הבניין עשויה להיפגע מכך. שלא לומר, שהדבר עשוי לגרום לבזבוז כספים משווע. כדי להימנע מכל אלו ועוד ועל מנת להבטיח שהבניין יתוחזק כראוי, על כל המערכות שפועלות בו, שהפן הפיננסי יתנהל על הצד הטוב ביותר ושהכל יתקתק ויפעל כמו שצריך בהתאם לתקנות, לתקנים ולדרישות החוק, כדאי ואפילו מומלץ לעבור לחברת ניהול.

איך בוחרים חברת ניהול?

חשוב לבחור בחברה מקצועית אשר מספקת שירות ניהול ואחזקת מבנים בסביבת המגורים שלכם וצברה לאורך השנים ידע וניסיון רב. יש לבחור בחברה שמספקת מעטפת שלמה של שירותים לסוגים שונים של בניינים, אך מציעה לכם גם גמישות ואפשרות לבחור את מעטפת השירותים המתאימה לכם באופן אישי.

החברה שתנהל את הבניין צריכה לפעול בשקיפות מלאה מול הדיירים, כדאי שזה יהיה ערך עליון עבורה ועליכם לשאול את כל השאלות שעולות לכם לפני חתימה על חוזה כדי להבטיח שתיהנו מכל היתרונות הנלווים ותקבלו את המענה המדויק ביותר.

שאלות ותשובות בנושא ניהול ועד בית

אנו מעוניינים כיצד מתחילים ומה התהליך?

בשלב הראשון יש לקבוע פגישת היכרות עם נציגי החברה. בפגישה זו החברה תבצע סקירה של המבנה ותמלא דוח המתייחס אל מצבו של הבניין, עבודות התחזוקה שיש לבצע בו ובמערכותיו, הביטוחים הנדרשים ועוד. בפגישה זו נאסוף את כל הנתונים כדי להרכיב לכם הצעת מחיר עדכנית, בהתאם לצרכים של המבנה ושלכם הדיירים. בשלב הבא יש לכנס אסיפת דיירים כדי לקבל רוב. העסקת חברה לניהול ועד בית אפשרית כל עוד התקבל רוב של שני שליש מבעלי הדירות.

לאחר שכולם אישרו, אפשר לעבור לשלב הבא שהוא חתימה על חוזה המעיד על כך ששני הצדדים מסכימים להתקשרות.

האם חברת ניהול תחליף את ועד הבית?

חברת הניהול אינה מחליפה את וועד הבית לחלוטין, אלא שוועד הבית הופך לנציג בעלי הבתים מול חברת הניהול. וועד הבית מורכב מהדיירים והוא הופך למעין איש קשר לאורך תקופת ההתקשרות.

מה ההבדל בין החברות השונות לניהול מבנים?

כל חברה מספקת שירותים אחרים, יש חברות שמספקות שירותי ניהול משרדים, אחרות מנהלות דירות ונכסים ויש חברות שמשלבות בין כמה עולמות. מעבר לכך במסגרת השירותים הספציפיים החברות השונות מציעות מסלולי שירות שונים שעליכם לבדוק. המטרה העיקרית היא שתקבלו את המענה לצרכים שלכם, לכן עליכם לבחור בחברה שיכולה לעשות זאת.

מחפשים חברת ניהול מקצועית? הגעתם לכתובת!

איזיהאוס מספקת מענה מקיף לבעלי נכסים ודיירים באמצעות שירותי ניהול מהשורה הראשונה. לאורך שנות פעילותה החברה מספקת את כל שירותי הניהול והאחזקה הנדרשים לעסק והכל בשקיפות מלאה ובמקצועיות רבה.

במסגרת שירותי ניהול ועד בית החברה נותנת מענה נרחב לבתים משותפים בסדרי גודל שונים ומעטפת שירותים נרחבת ואיכותית שתעניק לדיירים המון שקט נפשי. לאורך השנים החברה פתחה מערך בעלי מקצוע אשר כולם כאחד מחויבים לאמנת השירות של החברה ופועלים כדי לספק שירות אדיב, מקצועי, מהיר ואמין. כמובן שהחברה דואגת לפקח על עבודתם של בעלי המקצוע כדי להבטיח ולוודא שהם נותנים לכם את המענה הטוב ביותר.

אנו מזמינים אתכם לנסות אותנו! תוכלו לעשות זאת לאורך תקופת ניסיון אשר בסופה, נוכל להמשיך את ההתקשרות באופן יותר קבוע ולספק לכם שירות ניהול ואחזקת מבנים מיטבי!

לפרטים נוספים או קבלת הצעת מחירי מוזמנים ליצור אתנו קשר, נשמח לספק לכם שירותי ניהול ואחזקה ברמה הגבוהה ביותר!